The Golden Compass, 2007

birželio 7, 2008

golden compass

The Golden Compass filmas iš kurio tikėjausi daugiau. Kino kompanijos pastaruoju metu, po The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe sėkmės, kuris surinko bene 800 milijonus dolerių pajamų, pradėjo leisti vieną po kito fantastinius filmus skirtus vaikams, kaip Stardust ir kt. Tik nesuprato, kad jau ir taip jie nusibodę…. Auksinis kompasas surinkęs 400 mln. dolerių(ir Narnios ir Kompaso biudžetas toks pats 180 mln dol.) gal ir gali girtis keliais apdovanojimais (laimėjo oskarą už spec. efektus ir dar berods tris apdovanojimus už efektus), bet iš pradžių buvo nuviliantis ir žiūrovus ir kino kompaniją New Line Cinema, kuri pardavė teises i filmą po vangiai pirktų bilietų Amerikoje.

Man filmas pasirodė nuobodokas. Nors Narnijoj veiksmo taip pat labai nedaug pastarasis buvo įdomus žvėreliais, nežinoma karalyste ir t.t. o Šitame filme viskas atkartota tik viskas žymiai neaiškiau… Norint suprasti reiktų skaityti knygą. Vienam forume radau klausimą "apie ka tai filmas?":) Kitas jam aiškino, kad apie meška, kuri buvo bloga, bet mergaitė ja padarė gera, tada ta gera nuėjo pas blogą mešką ir susikovė gera ir bloga:) gera laimėjo. Ir pan. Filme informacijos tikrai per mažai, kad žiūrovas galėtų susigaudyti kas kur vyksta. Aš nesusigaudžiau…… nesupratau kaip ta iš pradžių blogoji meška, kuri gėrė viskį kibirais, kai tik pasakė jai, kad ji buvęs princas pavirto i gerą ir užsinorėjo tarnauti mergaitei…. Filme tokių vietų daug. Gal neatidus… Man filmas pasirodė visiškai neidomus.

Filmo režisierius berods sakė, jei bus pajamos pakankamos tai sukurs antrą dalį. Įdomu kurs ar – ne, manyčiau sulauktų dar mažiau lankytojų… Kinas.info duota 8,4 lietuviai matyt labai myli mažas mergaites ir seniai matė baltąsias meškas, toks vertinimas aiškiai per didelis.

Vertinu 5/10

Imdb 6,4/10

Komentarų: 4 to “The Golden Compass, 2007”

 1. Mantas Says:

  Sėdi kompe kelintas mėnuo šitas filmas, bet dar neperžiūrėjau :)

 2. kikiszs Says:

  Nežiūrėk:) 2 val, nieko, o paskui dar filmas nesibaigia palieka tęsiniui vietos……

 3. Evaldas Says:

  Mačiau. Vaikams tikrai tinkamas. Bet tai kai pagalvoju, tai prisimenu tik mešką ir N. Kidman. Daugiau nieko.

 4. kikiszs Says:

  Visiems tas pats įstrigo:) Nikolė spėju iš dalies dėl kostiumų, neveltui labai daug apdovanojimų buvo nominuotas už geriausius kostiumus.