Semi-Pro, 2008

liepos 28, 2008

semi-pro

Semi-Pro , tai komedija apie ankstyvąjį krepšinį JAV prieš susikuriant NBA lygai. Filmas vaizduoja 1976 metus, kur Jackie Moon (Will Ferrell ) Tropics komandos savininkas ir žaidėjas bando savo komandą garsinti ir padaryti profesonalaus lygio. Tada paskelbiami planai susijungti su NBA, bet į NBA pateks tik keturios lygos komandos, kur žaidžia Tropics, užėmusios aukščiausias vietas. O Tropics būdama blogiausia komanda lygoje papuola į keblią padėtį. Jackie norėdamas pagerinti rezultatus išmaino komandos skalbimo mašiną į Ed Monix (Woody Harrelson ), buvusį NBA čempioną iš Boston Celtics. Tada dar prisideda papildomi reikalavimai komandai norinčiai patekti į NBA – į kiekvienas komandos rungtynes turi ateiti 2000 fanų.
Jackie pradeda išmoningai reklamuoti savo komandos rungtynes, susikaudamas su meška prieš rungtynes. Ed Monix padeda komandai treniruotis išskirtiniu metodu "vėmimas". Ir kai komanda tampa penkta komanda, Jackie sužino, kad vistiek Tropics nepriims jei užims ketvirtąją vietą, dėl pernelyg mažos rinkos. Tada Jackie išmaino pagrindinį žaidėją į San Antonio Spurs, kad galėtų ten tobulinti savo talentą. Atėjus paskutinėms rungtynėms su Spurs dėl ketvirtosios vietos Tropics bando atsilaikyti, bet nesėkmingai ir įpusėjus rungtynėms palieka salę su didžiuliu taškų deficitu. Tada Jackie pamato viziją apie Alley-Oop ir po pertraukos pradeda naudoti šitą triuką. Taip Tropics reikalai pakrypsta netikėta linkmę….

Kritikai filmą įvertino įvairiai. Man filmas patiko, nors tai nėra pilnas komedinis filmas ar toks žaismingas kaip Blades of Glory. Filmo humoras yra labiau rafinuotas negu Blades of  Glory, dėl to gali pasirodyti mažiau juokingas. Bet filmo vaizdai, filmavimo vietos geriną bendrą filmo vaizdą. Nufilmuotas manau labai gražiai filmas. Beje vienas iš Tropics komandos žaidėjų yra lietuvis:) Pristatydamas Jackie jį sakė "…from strange name country Lithuania…".

Vertinu: 6/10

IMDB: 5,8/10

Komentarų: 2 to “Semi-Pro, 2008”

  1. Evaldas Says:

    Keistas šalies pavadinimas – Lietuva :)

    Bet nežiūrėsiu, nes nepatinka man W. Ferrell ir jo komedijos, išskyrus vieną seną, bet nepamenu dabar pavadinimo :)

  2. kikiszs Says:

    Na jo komedijos kur jis vaidina iš tikrųjų kažkokios kitokios tiek Blades of Glory turėjo atspalvį, šitas filmas dar didesnį turi, nes kartais tai pasidaro ne kaip komedija, o kaip drama. Labai keistai žiūrisi.